Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
zelený obchod podporujúci vzťahovú výchovu
a trvalo udržateľný životný štýl
Predajňa:
M. R. Štefánika 33
971 01 Prievidza
+421 917 516 774

Máte otázku?

Blog

Dojčenie a senovka grécka
Dojčenie a senovka grécka Na zvýšenie laktácie sa dojčiacim mamičkám často odporúčajú…

[09.02.2020]

Denník jednej tehotnej... 6. lunárny mesiac
Šiesty lunárny mesiac (21. – 24. týždeň, 141 - 168…

[28.12.2019]

Denník jednej tehotnej... 5. lunárny mesiac
Piaty lunárny mesiac (17. – 20. týždeň,…

[18.10.2019]

<< <
> >>

Kniha Zázrak porodu

Zázrak porodu (pôvodný názov Spiritual Midwifery), dnes už klasický titul pôrodnej literatúry od americkej pôrodnej asistentky Iny May Gaskin, je určený ženám, pôrodným asistentkám, dulám a všetkým ostatným, ktorí sa zaujímajú o prirodzene vedený pôrod a chcú zlepšiť podmienky pôrodu v domácom i nemocničnom prostredí.
Kniha prvý raz vyšla v roku 1975 a popisuje skúsenosti s domácimi pôrodmi na Farme - v jednom z prvých pôrodných centier v USA, ktoré autorka spolu zakladala a ktoré dodnes funguje. Publikácia je rozdelená na tri časti.
Prvá prináša takmer šesťdesiat pôrodných príbehov z Farmy. Popisujú skúsenosť s pôrodom z pohľadu rodičky, jej partnera a pôrodnej asistentky. Sú neoceniteľným zdrojom sily a inšpirácie pre ženy, lebo na rôznych situáciach, prístupoch a rozličných individualitách sa uistia, že pôrod je možné zvládnuť prirodzene, pokiaľ majú po ruke skúsenú pôrodnú asistentku, ktorá ich celým procesom bezpečne prevedie, vo vhodný čas zasiahne a prirodzenému procesu napomôže.
Druhá časť sa sústreďuje na rady pre rodičov pre obdobie tehotenstva, pôrodu a starostlivosti o novorodenca. Tretia časť je vlastne učebnica pre pôrodné asistentky, technický manuál s mnohými názornými vyobrazeniami. Podrobne zoznamuje s prenatálnou starostlivosťou, s vedením pôrodu a s popôrodnou starostlivosťou o rodičku a novorodenca.
Autorka prináša pre mnohých unikátny a revolučný pohľad na tehotenstvo a pôrod, lebo tieto procesy chápe inak, než je dnes bežné, teda nie primárne z medicínskeho hľadiska, ale ako silný duchovný zážitok pre rodiacu ženu a jej rodinu, ktorý vyžaduje individuálny prístup a rešpekt k jedinečnosti tohoto okamihu. Taktiež kladie dôraz na naviazanie pevného vzťahu medzi matkou a dieťaťom vďaka neprerušovanému kontaktu a dojčeniu. Odborné znalosti a vedomosti považuje za nevyhnutný základ, nenadraďuje ho však prirodzenému procesu pôrodu. Odborné vedomosti majú slúžiť k tomu, aby zdravej tehotnej žene pomáhali podporiť jej vlastný spôsob pôrodu a sú nevyhnutné na zaistenie bezpečnosti a na rozpoznanie vážneho problému, ktorý by mohol vyžadovať lekársky zásah. Nemajú sa ale stať diktátom určujúcim ako má žena porodiť a kedy. Ina May Gaskin pristupuje k zázraku zrodenia s láskou, pokorou a úctou a svoj prístup zhŕňa práve v tejto knihe.

476 strán, viaz., 174 x 246 mm, ISBN 978–80–86356–48–8

Autor: Ina May Gaskin

Vydavateľstvo: OWP

Naše hodnotenie: Kniha Zázrak pôrodu je nádherná kniha o pôrodoch doma. Je určená všetkým, ktorí chcú svoje dieťa priviesť na svet čo najprirodzenejšie (nie len v domácom prostredí), pre všetkých, ktorí chcú ženu počas tohoto nádherného obdobia sprevádzať a samozrejme aj pre odborníkov...

Kód: ZPO

Výrobca: Knižné vydavateľstvo

Záruka: 24 mesiacov

Stav na sklade: Na objednávku

Cena:

19,20 EUR (s DPH)
17,45 EUR (bez DPH)

ks

Odporúčaný tovar

CD Vědomý porod

Cena:

6,30 EUR (s DPH)
5,25 EUR (bez DPH)

Kniha Hypnoporod

Cena:

10,90 EUR (s DPH)
9,91 EUR (bez DPH)

Info
Všeobecné obchodné podmienky
Reklamačné podmienky
Ako nakupovať
Doprava
Podmienky ochrany súkromia (POS)
O nás
Drobcekovia.sk
Kontakt
Napíšte nám
Veľkoobchod
Zoznam zmluvných predajcov Greentom
Zoznam zmluvných predajcov Nomi
Bonusový klub DROBCEKOVIA
Obchod prevádzkuje:
3 A plus s.r.o., Pod Hrádkom 930/61, 971 01 Prievidza
Created by © 2020 WebCreative.info All rights reserved. Edited by Andrej Lackovič