Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
zelený obchod podporujúci vzťahovú výchovu
a trvalo udržateľný životný štýl
Predajňa:
M. R. Štefánika 33
971 01 Prievidza
+421 917 516 774

Máte otázku?

Blog

3. Dojčenie
Ďalším nástrojom vzťahovej výchovy je Dojčenie „Dojčíš? Nie? Ty nie si kontaktná…

[30.01.2021]

2. Dieťa má na plač dôvod
Predstavujem vám ďalší nástroj vzťahovej výchovy: #dietamanaplacdovod Sociálne siete sú plne fotiek…

[14.12.2020]

1. Birthbonding - vytvorenie počiatočnej väzby po pôrode
Minule som načala tému …

[14.12.2020]

<< <
> >>

BONDdress Zero pôrodná košieľka

Nočná košieľka BONDdress Zero vznikla z pôvodnej tuniky na podporu bondingu BONDdress ako lacnejšia varianta určená k pôrodu.

Bondtričko vzniklo na popud Michaely Mrowetz ako pôrodná košieľka podporujúca bonding, ranný neprerušovaný kontakt matky a novorodenca. Po prvý raz bolo predstavené na krste knihy Bonding porodní radost autoriek M. Mrowetz, G. Chrastilové a I. Antalové. Nápis na prsiach SEM PATRÍ MOJE DIEŤA vyjadruje názor matky, kde má jej dieťa tráviť svoj objaviteľský a zásadný čas po príchode na tento svet. Je i pôrodným plánom a informáciou pre zdravotníkov, že dieťa patrí k matke (viac o bondingu napr. v spomínanej knihe tu). Každá žena môže mať inú predstavu o pôrode a iné potreby, ale každé dieťa patrí k matke. 

Bondtričko je voľná tunika v dĺžke pod zadok s väčším okrúhlym výstrihom a tvarovaným spodným krajom. Predĺžená náramnica tvorí rukáv zakončený manžetou pre ľahké vyhrnutie. Súčasťou sú vnútorné skryté stuhy, ktorými sa dá ľahko a viacerými spôsobmi upraviť línia, tuniku zoštíhliť či prepásať. Ľavá strana je celorozopínacia. Umožňuje matke po pôrode položiť si dieťa na holé brucho a naviazať vzájomný očný kontakt bez obmedzenia, navyše sa dá bábätko rozopnutou časťou trička prikryť. Rozopínanie na opačnej strane slúži na diskrétne kojenie. Nápis SEM PATRÍ MOJE DIEŤA je zároveň pôrodným plánom. Tričko je vyrobené z prírodnej viskózy s prímesou elastanu. Je tvarovo a farebne stále, nie je potrebné žehliť (nápis žehliť v prípade nutnosti iba na opaku). Zapínanie je na plastové patentky. Ide o oblečenie, ktoré sa dá použiť ako pôrodnú košieľku, tuniku pre denné nosenie v tehotenstve, v materstve a kedykoľvek inokedy ako nočná košeľa na kojenie. Je vhodná pre všetky typy postavy. 

BONDtričko nie je z bondovky, ale je to realizácia módnej návrhárky Lady Vyvialovej podpory rannej väzby doporučované klinickou psychologičkou Michaelou Mrowetz. Ide o tuniku, ktorá je jednoduchá ale veľmi šikovne vymyslená, technicky dokonale prepracovaná (navyše vieme presne, v ktorej továrni a z čoho vyrobili materiál, nite, patentky a prečo sa použili práve také). Podstatný je nápis SEM PATRÍ MOJE DIEŤA, ktorý je pôrodným plánom a má informovať zdravotníkov a pomáhať matkám vyjadriť sa, že dieťa patrí k nim. Znie to veľmi jednoducho, ale vo chvíli, kedy je telo riadené hormónmi a inštinktmi je často veľmi ťažké konštruktívne komunikovať. A doba narodenia a tesne po ňom je pre dieťa zásadné. A tak bondtričko BONDdress hovorí za deti a matky, hovorí, že tí dvaja patria k sebe. 

Vnútorné skryté šnúrky umožňujú úpravu šírky oblečenia aj zmenu siluety, takže nezáleží na tvare postavy. BONDdress je v jednej univerzálnej veľkosti, dĺžka je 80 cm, spodný okraj je tvarovaný do oblúka. Elegantný materiál ho predurčuje pre celodenné nosenie, do práce, ale aj ako nočná košeľa bude tiež dokonale praktická. Materiál je viskóza s elastanom, tunika sa krásne nesie pri pohybe, je mimoriadne príjemná na omak, nemusí sa žehliť, dá sa bežne prať pri teplote 40°C. 

Veľkosť: univerzálna

Dodávame so slovenským nápisom "SEM PATRÍ MOJE DIEŤA"

Výrobca: Lada Vyvialová, CZ

Video z relácie Sama doma tu

Kód: BD0

Výrobca: Lada Vyvialová

Záruka: 24 mesiacov

Stav na sklade: Skladom

Cena:

15,50 EUR (s DPH)
12,92 EUR (bez DPH)

ks

Odporúčaný tovar

Info
Všeobecné obchodné podmienky
Reklamačné podmienky
Ako nakupovať
Doprava
Podmienky ochrany súkromia (POS)
O nás
Drobcekovia.sk
Kontakt
Napíšte nám
Veľkoobchod
Zoznam zmluvných predajcov Greentom
Zoznam zmluvných predajcov Nomi
Bonusový klub DROBCEKOVIA
Obchod prevádzkuje:
3 A plus s.r.o., Pod Hrádkom 930/61, 971 01 Prievidza
Created by © 2021 WebCreative.info All rights reserved. Edited by Andrej Lackovič