Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
zelený obchod podporujúci vzťahovú výchovu
a trvalo udržateľný životný štýl
Predajňa:
M. R. Štefánika 33
971 01 Prievidza
+421 917 516 774

Blog

Dojčenie a tvar prsníka
Dojčenie a... ...ach tie prsia Isto to mnohé z vás poznajú – práve…

[05.11.2021]

6. Rovnováha
6. Rovnováha                Rovnováha medzi…

[04.10.2021]

Dojčenie a vplyv na kvalitu zubov
Dojčenie a vplyv na kvalitu zubov Určite ste počas dojčenia aspoň raz…

[17.09.2021]

<< <
> >>

Máte otázku?

Vzťahová výchova, kontaktné rodičovstvo, attachmentparenting

Pomenovanie pre puto medzi rodičom a dieťaťom, ktoré sa posledné roky toľko skloňuje. Ak nie ste kontaktný rodič, zdá sa, že nie ste dobrý rodič.

Ako to s tou vzťahovou výchovou je? Je to (módny) trend len posledných pár rokov?

Keď som pred rokmi bola súčasťou reportáže od @pavolcertik o vzťahovej výchove pre @tvjoj (link v bio), o pojme "vzťahová výchova" málokto tušil. No je to niečo, čo každý z nás máme hlboko v sebe...

Vzťahová výchova je tu tak dlho, ako ľudstvo samo! Len sme na to akosi posledných pár desaťročí zabudli. O znovupripomenutie sa postaral Dr. Sears s manželkou.

O čo teda ide?

Vzťahová výchova pozostáva zo 6 nástrojov a je len na nás, ktorý z nich nám bude vo vzťahu s našim dieťaťom vyhovovať. Neznamená to, že keď nám v pôrodnici nebol umožnený okamžitý bonding s dieťaťom, je všetko stratené, budeme horší rodičia... Rovnako ako keď sa kojenie nepodarí, nerobí to z nás horšie mamy. Len nám bol odopriaty prvý nástroj a ten druhý sa nám z rôznych dôvodov nevydaril. Máme však na výber z daľších 4!

Všetkým nástrojom vzťahovej výchovy sa budem venovať v budúcich príspevkoch. Chcem vás ale uistiť, že každý na to máme. Máme na to byť tým najlepším rodičom pre naše dieťa. Stačí len otvoriť svoje ❤ a naučiť sa vnímať potreby svojho dieťaťa a rozlúsknuť signály, ktoré nám náš novorodenec dáva. Nepotrebujete na to žiadne (drahé) kurzy či sprievodcov.

Už viac ako 13 rokov odovzdávam svoje vedomosti poradkyne dojčenia tak, ako to bolo kedysi - ako mama mame, ako žena žene. Bez nároku na odmenu. Lebo cítim, že tak to má byť. Okrem dojčenia som rodičov nenútenou formou učila objaviť v sebe toho "kontaktného rodiča" a nasmerovala na knihy, ktoré sa tejto téme venujú.

Takže kto je kontaktný rodič? Každý jeden z nás. Každý rodič, milujúci svoje dieťa natoľko, že by zaňho aj dýchal keby to bolo potrebné. Nežáleží na tom, či využijete všetkých 6 nástrojov vzťahovej výchovy, alebo si vyberiete len jeden. Ste ten najlepší rodič!

Autor: Andrea Lackovičová, www.drobcekovia.sk,
Páčil sa Vám tento článok? Môžete ho zdieľať na sociálnych sieťach a dať tak o ňom vedieť svojim priateľom. Pomohli Vám informácie obsiahnuté v článku? Budeme radi, keď nám dáte o tom vedieť do komentára pod článok na instagrame @mama3synov. Páči sa Vám naša filozofia? Budeme radi, keď sa stanete našim sledovateľom, alebo nás odporučíte aj svojim známym. Ďakujeme 

Vytvorené: 14.12.2020 | Naposledy upravené: 30.01.2021 | Zobrazené: 2951
Info
Všeobecné obchodné podmienky
Reklamačné podmienky
Ako nakupovať
Doprava
Podmienky ochrany súkromia (POS)
O nás
Drobcekovia.sk
Kontakt
Napíšte nám
Veľkoobchod
Zoznam zmluvných predajcov Greentom
Zoznam zmluvných predajcov Nomi
Bonusový klub DROBCEKOVIA
Obchod prevádzkuje:
3 A plus s.r.o., Pod Hrádkom 930/61, 971 01 Prievidza
Created by © 2021 WebCreative.info All rights reserved. Edited by Andrej Lackovič