Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.
zelený obchod podporujúci vzťahovú výchovu
a trvalo udržateľný životný štýl
Predajňa:
M. R. Štefánika 33
971 01 Prievidza
+421 917 516 774

Blog

Dojčenie a tvar prsníka
Dojčenie a... ...ach tie prsia Isto to mnohé z vás poznajú – práve…

[05.11.2021]

6. Rovnováha
6. Rovnováha                Rovnováha medzi…

[04.10.2021]

Dojčenie a vplyv na kvalitu zubov
Dojčenie a vplyv na kvalitu zubov Určite ste počas dojčenia aspoň raz…

[17.09.2021]

<< <
> >>

Máte otázku?

Dojčenie a senovka grécka

Dojčenie a senovka grécka

Na zvýšenie laktácie sa dojčiacim mamičkám často odporúčajú výživové doplnky s obsahom senovky gréckej. Tieto prípravky nie sú najlacnejšia záležitosť. Preto vám chcem senovku grécku predstaviť ako konkrétnu bylinku.

Senovka grécka je rastlina, ktorá sa lístkami a kvetmi podobá na mladú rastlinku hrášku. Zo semienka sa dá dopestovať aj v našich podmienkach – v čase aktívneho poradenstva v dojčení som ju každý rok pestovala pre potreby mamičiek, ktoré ma požiadali o pomoc. Rastlinka podobne ako hrášok postupne dozrieva do štádia, kedy sa jej vytvoria útle strúčky plné semienok. Tieto strúčiky je treba v správny čas pozberať, inak sa otvoria a vystrelia semienka na všetky strany. Semienka sa používajú celé alebo mleté väčšinou na čaj, ktorý pôsobí okrem zvýšenia laktácie aj na zlepšenie trávenia, pomáha pri kašli... Na zápal akéhokoľvek druhu – aj prsníka, sa používa teplá kaša z pomletého semienka.

Semienka senovky gréckej dostať kúpiť v predajniach zdravej výživy, kde sa predáva ako semeno pre nakličovanie. A práve naklíčené semienka (nie len senovky) sú významným zdrojom množstva výživných látok, ktoré sú pre dojčiacu mamičku fantastickým spestrením jedálnička – majú príjemnú sladkastú chuť podobnú klíčkom z fazuľky mungo, alebo mladému hrášku. Klíčky môžete jesť bez obmedzenia – len tak, alebo ako prísadu do polievky, jogurtu, na pečivo... Odskúšané mám aj čerstvé mladé lístky ako prísadu do šalátov, ktoré šalátu dodajú jemne korenistú chuť. 

Teraz, keď už senovku grécku poznáte lepšie, ju už nemusíte kupovať vo forme drahých výživových doplnkov, ale aj v oveľa lacnejšej forme semena, ktoré si pripravíte na spôsob, aký vám najviac vyhovuje.

Okrem senovky gréckej sa na zvýšenie laktácie odporúča aj čaj z benedikta lekárskeho, ten však treba piť opatrne; majoránu záhradného, ktorý určite poznáte ako kuchynskú bylinku na dochucovanie polievok, omáčok...; či všestrannej ženskej bylinky alchemilky lekárskej. A nesmiem zabudnúť na môj obľúbený kôpor, ktorý môžete konzumovať akýmkoľvek spôsobom – dochucovaním jedál, vo forme polievok, omáčok, nátierok...

Príroda nám ponúka množstvo bylinných darov, ktoré sa dajú svojpomocne dopestovať, nazbierať, alebo kúpiť vo forme sušenej bylinky a nemusí ísť hneď o drahé výživové doplnky

Vytvorené: 09.02.2020 | Zobrazené: 8205
Info
Všeobecné obchodné podmienky
Reklamačné podmienky
Ako nakupovať
Doprava
Podmienky ochrany súkromia (POS)
O nás
Drobcekovia.sk
Kontakt
Napíšte nám
Veľkoobchod
Zoznam zmluvných predajcov Greentom
Zoznam zmluvných predajcov Nomi
Bonusový klub DROBCEKOVIA
Obchod prevádzkuje:
3 A plus s.r.o., Pod Hrádkom 930/61, 971 01 Prievidza
Created by © 2021 WebCreative.info All rights reserved. Edited by Andrej Lackovič